КУТОР ШВСМ

Державний комітет Української РСР по фізичній культурі і спорту видав наказ від 28 квітня 1989 року № 644 (м. Київ) про відкриття обласної школи вищої спортивної майстерності в Тернопільській області при тернопільському облспорткомітеті. На той період затверджено 16 груп в склад яких входили 94 спортсмени і наступні види спорту: вільна боротьба, гребля на байдарках і каное, спортивна гімнастика, легка атлетика, важка атлетика.

Станом на 2023р. школа працює відповідно до Статуту комунальної установи Тернопільської обласної ради,   затвердженого розпорядженням голови Тернопільської обласної ради від 10 грудня 2019 року № 1536, погоджено управлінням фізичної культури і спорту та Положення про школу вищої спортивної майстерності.

Відомості за 2022 рік

В ТО ШВСМ у 2022 р. працювало 13 відділень з видів спорту  (2021р.-13), з них 10 відділень з літніх видів спорту: легка атлетика, важка атлетика, гандбол, веслування на байдарках і каное, вітрильний спорт,  велоспорт,  греко - римська боротьба, вільна боротьба,  бокс, регбі; 3 відділень з зимових видів спорту: біатлон,  лижне двоборство та стрибки на лижах з трампліну, санний спорт.

У школі 2022 навчального року підвищували свою спортивну майстерність 100 учнів-спортсменів постійного складу (2021р. - 104 учнів-спортсменів постійного складу) та  43 спортсменів змінного складу (2021р. – 52 ученів-спортсменів змінного складу). В школі  у 2022 році - 18 спортивних групи (2021р. - 19 спортивних  груп),   з них 10 груп вищої спортивної майстерності, в яких підвищували свою спортивну майстерність 43 спортсменів, та 8 груп спортивного удосконалення, де займалися 57 спортсменів, з якими працювало 15 тренерів-викладачів (2021р. - 16  тренерів-викладачів), з них 8 штатних тренерів-викладачів, 7 – сумісників.   Забезпечували навчально-тренувальний процес  2 Заслужених тренерів-викладачів України з видів спорту, а саме: Павелко В.О.(велоспорт),  Телебан А.М.(греко-римська боротьба), 1 Заслужений працівник фізичної культури і спорту України Шаймарданова В.Ю.(важка атлетика).

До складу збірних команд України з літніх олімпійських видів спорту на 2022 рік та   складу збірних команд України із зимових олімпійських   видів спорту на 2022-2023р.р. входить  17 членів збірної команди України, всі є учнями-спортсменами основного  складу;  10 кандидатів входить до збірних команд України з літніх та зимових  видів спорту; резерв збірної команди України – 12 учнів-спортсменів.

Протягом  2022  року підготовлено  6 майстрів спорту України: Крисюк Олеся – бокс, Дадерко Аліна – важка атлетика, Козлова Каріна – лижне двоборство, Мандзин Віталій – біатлон, Довбня Дар’я – веслування на байдарках і каное, Радик Максим – греко-римська боротьба.